fbpx

Külm sõda

Zimna wojna
Poola, Suurbritannia, Prantsusmaa
2018, 1h 28m
Režissöör
Pawel Pawlikowski
Osades
Joanna Kulig, Tomasz Kot
Keel
POOLA
Subtiitrid
EESTI, VENE

Režissöör Pawel Pawlikowski (pälvis 2013. aastal Oscari filmiga “Ida”) toob nüüd ekraanile ainulaadse filmi “Külm sõda”, millele on juba osaks saanud rahvusvaheline tunnustus: tänavusel Cannes’i filmifestivalil sai see auhinna parima lavastajatöö eest. Film äratas suurt tähelepanu ja kogu maailma prestiižikad filmifestivalid võistlevad õiguse eest seda näidata.

See armastusballaad on juba arvatud kinoajaloo kõige ilusamate filmide hulka. “Külm sõda” kuulub ühte ritta niisuguste kuulsate klassikutega nagu “Casablanca”.

“Külm sõda” on kirglik ja sügav film suurest armastusest. See kajastab traagilist ajalooperioodi, kui stalinistlik režiim haaras Poola võimu. Rahval jäi üle kas uuele võimule alistuda või vastu hakata – teades, et eriteenistused hakkavad neid jälitama.

Lugu räägib mehest ja naisest, kes kohtusid “sobimatul” ajal ning püüavad võita külma sõda – mitte võideldes, vaid oma südametes. Noormees on nukrameelne erak, kes mängib virtuoosselt Chopini. Neiu on lummava häälega temperamentne kaunitar. Saatuse keerdkäikudest hoolimata armuvad nad teineteisesse. Ent 1960. aastate külm sõda purustab kõik unistused. Neid lahutavad kaugus ja vaenulikud ideoloogiad, kuid nad püüavad meeletut kirge alal hoida.

“Külm sõda” on romantilise ja nostalgilise armastuse lugu, mis kestab kaks aastakümmet. Selle armastuse teel on palju ohtlikke pöördeid. Armastajate elus on täitumata jäänud unistusi, tabamatuks osutunud õnne ja mõistmist, et nad ei suuda teineteisest lahus olla, kuid kokku saada on ületamatult raske.

Pawel Pawlikowski kinematograafiline poeem sarnaneb Hollywoodi 1940. ja 1950. aastate film noiriga. Ka see film on mustvalge, tunda võib sigarihõngu, kuulda džässi.

“Külm sõda” pälvis 2018. aastal viis Euroopa Filmiauhinda ning kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus