fbpx

Lähestikku

Close
Belgia, Hollandi, Prantsusmaa
2022, 1h 45m
Režissöör
Lukas Dhont
Osades
Eden Dambrine, Gustav De Waele, Émilie Dequenne
Keel
HOLLANDI, PRANTSUSE, FLEMISH
Subtiitrid
EESTI, VENE

Samm lapsepõlvest täiskasvanute maailma on äärmiselt keeruline ja tundlik aeg inimese elus. Me kõik oleme vandunud igavest sõprust ja kogenud reetmise valu. Cannes’is oma eelmise filmi “Tüdruk” eest pärjatud režissöör Lukas Dhont on ekraanile toonud isikliku loo oma lapsepõlvest, haprast eluetapist, mille rasketest hetkedest aitavad üle helgus ja lahkus.

13-aastaste Léo ja Rémi omavaheline sõprus on üliintensiivne: poisid hängivad koos kogu vaba aja, hullavad ja mängivad. Peagi hakkavad koolikaaslased neid narrima ja uurima, kas nad on paar. Aastatepikkusele sõprusele annavad sellised kuulujutud hoobi, mis panevad poisid üksteisest eemalduma. Sõpruse purunemisel on traagilised tagajärjed.

Linateos pälvis Cannes’i filmifestivalil grand prix auhinna, kandideeris neljale Euroopa Filmiakadeemia auhinnale ja on Belgia esindajaks parima rahvusvahelise filmi Oscari-rallis.

 

Film kandideerib 2023. aasta LUXi publikuauhinnale, mille hääletamisest saad osa võtta ka sina!

LUXi publikuauhinna finalistideks on valitud viis filmi. Kutsume sind nähtud filme hindama! Hinnata tuleb viiepalliskaalal: viis tärni = suurepärane, üks tärn = vilets.
Filme saab hinnata kuni 12. juunini 2023.

Auhinna üks eesmärk on poliitikat kodanikele lähemale tuua. Seepärast antakse võidufilmi valimisel oluline roll Euroopa kinosõpradele, kes saavad oma lemmikute poolt hääletada.

Kõigi hääletajate vahel loositakse välja 10 reisi Strasbourgi LUX auhindade väljakuulutamisele 14. juunil. Rohkem infot all lingilt.

Vaata, hinda võida. luxaward.eu/et/

Ekraanil

JAANUAR 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus