fbpx

Langenud lehed

Kuolleet lehdet
Soome, Saksamaa
2023, 1h 21m
Režissöör
Aki Kaurismäki
Osades
Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Alina Tomnikov
Keel
SOOME
Subtiitrid
EESTI, VENE

Kaks üksikut inimest Helsingi linnas – Ansa (Alma Pöysti) ja Holappa (Jussi Vatanen) – jäävad üheaegselt ilma oma mõttetutest töökohtadest. Tulevik paistab tume, kuid nende juhukohtumine karaokebaaris annab mõlemale õhkõrna lootuse, et nende elus võib midagi ka hakata hästi minema. Teekond armastuseni on aga käänuline ja takistusi täis.

See võib kõlada nagu ühe lääge romantilise draama kirjeldus, aga Aki Kaurismäe filtri läbi on see üks vaimustavalt vaimukas, aga kuni skeletini lihtne lugu inimeseks olemise olulisusest ka kõige keerulisemates olukordades. „Langenud lehed“ on Kaurismäe tagasipöördumine ta 1980ndate aastate nn. töölistriloogia juurde, mida iseloomustab just lugude ja inimeste lihtsus, aga stilistiliselt on Kaurismäe maailm siin veelgi enam paigas: dekoratiivsed-teaterlikud võttekohad, summutatud, aga värvirohke koloriit, ja rohkem koomilisi dialoogikilde kui kunagi varem. Aki Kaurismäki on tagasi täielikus tippvormis.

„Langenud lehed“ esilinastus tänavuse Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis ja võitis ka žürii auhinna (Prix de jury). Lisaks läks igaaastane mitteametlik parima koerrolli preemia neljajalgsele näitlejale Almale.

Ekraanil

NOVEMBER 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus