fbpx

Looritatud

Obscure
USA, Hiina
2019, 1h 31m
Režissöör
Kunlin Wang
Osades
Kylr Coffman, Lori Dorfman, Chris Cleveland
Keel
inglise
Subtiitrid
inglise, eesti

Kunlin Wang on õppinud kommunikatsiooniteadusi, uurides soolist käitumist. Filmitootmise MFA kaitses ta aga Chapmani ülikoolis, mille filmikool on üks parimatest USAs. Pärast lühifilme ja filmikunstnikuna töötamist erinevates projektides jõuab vaatajani tema esimese täispikk mängufilm.

Üksik talu, kus eraklikul viisil elavad isa ja tema kaks teismelist last. Igaühel selles peres on kindlad kohustused. Karmi isa käe all on õe ja venna ainukeseks päikesekiireks puhas lapselik rõõm koosolemisest kui isa ei ole kodus. Seda kuni hetkeni kui vend äkki avastab, et õel on veel üks kohustus, mida ta ei teadnud – rahuldada isa seksuaalseid vajadusi. Oleks naiivne arvata, et õde ega vend ei teaks enda sees olevat seksuaalsust. Kuid venna avastus oma isa ja õe saladusest muudab midagi oluliselt ja pöördumatult.

Pealispinnaliselt on see film häirivalt ebamugav nn. coming of age lugu, pisut nihestatud keskkonna ja tegelastega. Mingil moel on see film samas nagu Aadama ja Eeva lugu pattulangemisest. Aga veelgi sügavamal on kunstilise vormi abil esitatatud essee soolisest käitumisest. Kunlin, kes on ka filmi kunstnik, ei rõhuta juhulikult teismeliste tegelaste esmast mittebinaarsust. Autor jätab teadlikult vaatajale rohkem küsimusi kui valmis vastuseid.

Mihkel Möölman

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus