Lorik

Lorik
Armeenia, Venemaa, Šveits, Serbia, Rootsi, Küpros
2018, 1h 35m
Režissöör
Alexey Zlobin
Osades
Michael Poghosyan, Yevgenia Dmitrieva, Irene Ayvazyan, Ani Galstyan, Narek Baghdasaryan
Keel
armeenia
Subtiitrid
eesti, inglise

Mees ülikonnas asetab teatrijuhi lauale rahapaki ning teatab, et teater suletakse. Staažika näitleja Laurence’i – hüüdnimega Lorik – jaoks on see kohutav šokk. Teater on kogu tema elu, ta kannab maske ja kostüüme isegi päriselus – Lorik nimelt väldib aktiivselt olemast tema ise ja hoidub ka liigsetest kontaktidest teiste inimestega.

Kui aga üks kummaline vahejuhtum annab Laurence’ile võime hüpata ühest kehast teise ning kogeda kõike seda, mida kogeb teine inimene, on ta sunnitud tegelema teiste inimeste vägagi isiklike probleemidega. Lisaks on tal ühtäkki võimalus mängida täiesti uusi rolle, naabrimehest kuni väikese haige tüdruku ja poliitikuni, ning jõuda seeläbi loodetavasti lõpuks ka iseenda juurde.

„Lorik“ maalib tõeliselt kirju pildi Armeenia ühiskonnast. Teatraalne ja eklektiline, sügav ja kerge, haarav ja liigutav – selles tragikomöödias täis maagilist ja sotsiaalset realismi jagub kõike. Ohtralt teemasid, ohtralt värve, ohtralt tegelasi – režissöör-stsenarist Alexei Zlobin on võtnud ette paraja pähkli ja loonud oma muinasjutumaailma. Sellel meeldejääval teekonnal toetab teda igati peaosatäitja (ja kaasstsenarist ning produtsent) Michael Poghosyan.

Liisi Rohumäe

Seansid ja piletid
E / 26. november / 17:00
PÖFF 22
Tartu Ülikooli kirik (Jakobi 1)