fbpx

Lost Rivers

Lost Rivers
Kanada
2012, 1h 12m
Režissöör
Caroline Bacle
Keel
INGLISE
Subtiitrid
INGLISE

Kunagi voolasid paljude praeguste linnade alal rohkelt jõgesid. Nende äärde rajati asustus ja nende vool käitas veskeid. Linnade kasvades voolas aga linnajõgedesse palju inimtekkelist reostust, mistõttu muutusid nad osade haiguste, näiteks koolera, levimispaikadeks. Kaks sajandit tagasi oli arusaadavaks lahenduseks suunata jõed linnade alla ja ühendada kanalisatsioonivõrgustikuga. Tänapäeval voolavad need jõed endiselt linnade all ning osad inimesed on hakanud nende varjatud jõgede vastu huvi tundma. Soovitakse jagada kogutud teadmisi ja taasühendada unustatud jõed ja inimesed linnades.

“Lost Rivers” kutsub meid seiklusele linnade alla üle maailma, uurides linnajõgede ajalugu vanasid kaarte kasutades ning salajaste avastajatega maa alla minnes. Filmis otsitakse linnajõgesid Montreali, Toronto, Londoni, New Yorki ja Brescia all. Kohtutakse ka erinevate linnaruumis tegutsevate ja seda mõtestavate inimestega, kes tutvustavad kaotatud linnajõgede taas päevavalgele toomise kasusid, mis hõlmavad nii looduskaitselisi, sotsiaalseid kui ka majanduslikke väärtusi. Tule ja lase end kanda filmivoolul mööda peidetud
maa-aluseid jõgesid!

Loodusfestivali raames kinolinastusega samal päeval toimuva Eestimaa Looduse Fondi linna vooluveekogusid tutvustava ürituse õhtuse jätkuna avaneb huvilistele võimalus filmi kaudu heita pilk maailma suurlinnade all voolavatele jõgedele ning nendest mõningate taastamisele linna rohe- ja sinialadena.
Päevasel Eestimaa Looduse Fondi üritusel käiakse ekspertidega Tartus Jaamamõisa oja ääres. Jaamamõisa oja voolab samuti osaliselt maa peal ja lõpus kilomeetri jagu maa all veetorudes kuni suubumiseni Emajõkke Turusilla lähedal. Peamine eesmärk on linnaelanikele tutvustada linna-vooluveekogude elustikku ja selliste
elupaikade olulisust.

Seanss toimub koostöös Eestimaa Looduse Fondiga ning on vaatajatele tasuta. Palume seansil osalemiseks end registreerida.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus