fbpx

Lühifilmide kogumik ”Ellujäämise kunstid”

Lühifilmide kogumik ''Ellujäämise kunstid''
Eesti
2024, 2h 0m
Režissöör
Andrey Paounov, Andris Gauja, Carl Olsson, Eva Kübar, Jaan Tootsen, Maria Aua, Viesturs Kairišs, Ülo Pikkov

EST

See on sinu ja minu Lõuna-Eesti. See on miskit, mida me ei pruugi näha kunagi või mida me näeme kogu aeg. See on tavaline ent ühtaegu eriline. See on Peipsi, Petseri, Piirissaar, Tartu, Võrumaa. Need on meie inimesed ja kogukonnad. Need on lood, mis on olnud, on ja jäävad – need on lood ellujäämise kunstist.

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi lühifilmide kogumik “Ellujäämise kunstid” esitleb kaheksat lugu Lõuna-Eestist. Lühifilmide autoriteks on Andrey Paounov (Bulgaaria), Andris Gauja (Läti), Carl Olsson (Rootsi/Taani), Eva Kübar (Eesti), Jaan Tootsen (Eesti), Maria Aua (Eesti), Viesturs Kairišs (Läti), Ülo Pikkov (Eesti).

Rohkem infot: https://tartudok2024.ee/filmid

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekt toetavad Eesti Filmi Instituut ja SA Tartu 2024.

 

ENG

In the global context, Estonia has many distinctive features – artists of survival in cities and forests, buzzing science from slime mold to the sky, self-made karakats by local fishermen, and dreamlike passage through places and communities. Eight international and Estonian filmmakers capture these features to share their way of seeing Southern Estonian “Arts of Survival”.

Tartu 2024 Arts of Survival Documentaries short film collection “Arts of Survival” presents eight stories about Southern Estonia. Authors are Andrey Paounov (Bulgaria), Andris Gauja (Latvia), Carl Olsson (Sweden/Denmark), Eva Kübar (Estonia), Jaan Tootsen (Estonia), Maria Aua (Estonia), Viesturs Kairišs (Latvia), Ülo Pikkov (Estonia).

More information: https://tartudok2024.ee/filmid

Arts of Survival Documentaries are a part of the European Capital of Culture Tartu 2024 main programme. The project is supported by the Estonian Film Institute and SA Tartu 2024.

Seansid ja piletid
P 5. mai 14:00
Elektriteater
P 5. mai 18:00
Elektriteater
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus