fbpx

Mees missioonil

Mees missioonil
Eesti
2024, 52m
Režissöör
Kaupo Kruusiauk
Keel
EESTI

Dokumentaalfilm “Mees missioonil” portreteerib Eesti Teaduste Akadeemia presidenti, mereteadlast ja matemaatikut Tarmo Soomeret.

Filmis kohtub teaduste akadeemia president mitmete eesti tippteadlastega. Sündinud dialoogide kaudu mõtestatakse meie praegust aega ning teadlaste ees seisvaid väljakutseid. Nii analüüsitakse akadeemiku ja Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professori Marek Tammega inimeseks olemist kokkupuutes looduse ja moodsa tehnoloogiaga, samuti humanitaar- ja reaalteaduste aina suuremat põimumist. Akadeemiku, mehaanikateadlase ja Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessori Jüri Engelbrehtiga arutatakse, miks 1+1 on vahel 4 ja vahel hoopis 1. Sotsiaalteadlase ja Tartu Ülikooli emeriitprofessori Marju Lauristiniga tuleb juttu haridusest ja sellest, kuidas AI tõstab meie kõigi triviaalsuse nivood.

Režissöör Kaupo Kruusiauk on varem teinud dokumentaalfilme muusikust ja heliloojast Maria Faustist (“Machina Faust”, 2022), näitlejast ja muusikust Peeter Volkonskist (“Viimane vürst”, 2018) ja maletaja Jaan Ehlvestist (“Mängija”, 2008). Lisaks on tema käe all valminud mitu “Eesti lugu” ning mängufilm “Sandra saab tööd”.

26. mai seansil vestleb Kaupo Kruusiaugu ja Tarmo Soomerega Joonas Hellerma.

Ekraanil

MAI 2024
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus