fbpx

Metsade aeg

Le Temps des Forêts
Prantsusmaa
2018, 1h 44m
Režissöör
François-Xavier Drouet
Keel
PRANTSUSE
Subtiitrid
EESTI

Seansi kutsus ellu Eestimaa Looduse Fond .Peale filmi toimub arutelu, kus löövad kaasa Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor ja sotsioloog Triin Vihalemm, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo, Tartu Ülikooli maastikuökoloogia teadur Anneli Palo ning sõna saab loomulikult ka publik. Arutelu modereerib Siim Angerpikk.

Prantsumaa tundub esmapilgul metsanduse valdkonnas üsna marginaalse tegijana, ent mets on seal täitsa olemas ja veelgi enam, see elab läbi Eestiga väga sarnaseid intensiivistuva majandamise valulikke protsesse. Metsandus peab olema tõhus, inimest asendavad masinad, üha suuremal pinnal laiutavad monokolutuurid ja vanad teadmised ning kombed lükatakse kõrvale. Urbanistlikku eluviisi on aina raskem ühildada romantilise ettekujutusega metsaga ühes hingavast puuraidurist. Üheks äärmuseks on lageraie, aga ega kunstlikult istutatud üheliigiline mets parem ole, sest elurikkuselt meenutab ta pigem rohelist kõrbe.

“Metsade aeg” on väga põhjalik ja mitmetahuline film sellest küllaltki komplitseeritud probleemist. Ilma liigse hüsteeriata võtab ta kaasaegse metsamajanduse mudeli osadeks ning näeme, et Eestil ja Prantsusmaal on selles vallas paljuski sarnast. Sõna saavad metsavahid ja teadlased, metsaomanikud ja harvesterijuhid. “Metsade aeg” on neutraalne ja süvitsi minev uurimustöö, mis resoneerub üllatavalt täpselt praegu käiva metsandusdebati ja januga tõese informatsiooni järgi.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus