fbpx

Jaanipäev

Midsommar
USA, Rootsi
2019, 2h 26m
Režissöör
Ari Aster
Osades
Florence Pugh, Jack Reynor, William Jackson Harper, Will Poulter
Keel
INGLISE, ROOTSI
Subtiitrid
EESTI, VENE

Jaanipühade puhul toome ekraanile tagasi erakordse Ari Asteri õudusfilmi “Jaanipäev”, mis mängleva kergusega trambib vaataja närvidel ja mõistusel.

Dani ja Christian on paar, kelle suhe ei lähe just kõige paremini. Danit on tabanud hiljuti traagiline perekonna kaotus ning vaid see on hoidnud suhet koos. Kui Christian plaanib koos sõpradega minna eraldatud Rootsi külasse jaanipäeva veetma, siis liitub ootamatult nende grupiga ka Dani. See, mis algab muretu suvise seiklusena igavese päikesevalguse maal, võtab hoopis teistsuguse pöörde, kui külaelanikud kutsuvad saabunud külalisi osalema pidustustel, mille kummalised kombed ja riitused muudavad pastoraalse paradiisi üha ärevamaks ja pahaendelisemaks.

“Jaanipäev”  on Ari Asteri sünge muinasjutt, mis pöörab pea peale õudusfilmide kõige pühama reegli, et filmi toimimiseks on vaja ööd ja pimedust. Valdavalt päikesevalguse käes toimuv film purustab selle tõekpidamise ning pakub visuaalselt ilusa filmi, milles on kamaluga pinevust, õudust ja ka ülisünget huumorit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus