fbpx

Mootorsaed laulsid

Mootorsaed laulsid
Eesti
2024, 1h 57m
Režissöör
Sander Maran
Osades
Karl Ilves, Laura Niils, Martin Ruus
Keel
EESTI

Ja Eesti žanrifilmi klassika on sündinud!

Verivärske ja häbitu action-õudus-muusikal-komöödia „Mootorsaed laulsid” – film, milles kasutatakse mootorsaagi igasugu eriotstarbel, aga paraku mitte tööriistana.

Süžee on lihtne: üks krutskeid täis verine mootorsaemõrtsukas keerab värske armupaari elu pea peale ja alguse saab hullumeelne seikluste rägastik. Aga žanrifilmide võlu on ju teadupoolest hoopiski muus kui süžees. Ise kirglikult nüritühjasid filme jälestav fanaatik Sander Maran hoolitseb selle eest, et siin filmis oleks vaatajale ikka VÄGA palju head kraami.

Lõbusalt üle võlli killid ja ämbrite viisi verd? Olemas. Romantiline armastusliin? Olemas. Mootorsae soolo? Muidugi. Spontaanselt plahvatavad autod, püssipõmmid ja autodega kihutamine? Otse loomulikult! Killer-haug, laulev rott ja lendav beebi? Mhmh! Nilbed twincest-kaksikud, lesbi-siil ja üleloomulik Bukkake külmkapp? Mm, liigume lihtsalt edasi…

Nohiklikud õudusfilmiviited, kirjud karakterid või kauni meloodiaga lootusetult kummitama jäävad originaalsed laulud – kompott on rikkalik ja veidrust jagub igale maitsele.

“Mootorsaed laulsid” puhul ei saa märkimata jätta filmi erakordset valmimislugu. Filmikooli ängile ja tõsise euro-kunstikino atmosfäärile kerge fakkjuu teinud Maran kutsus 2013. aastal kokku sõpradest ja vendadest koosneva pahaaimamatu võttemeeskonna – hullumeelne stsenaarium sai ühe karmi suvega üles filmitud ja projekt pidi esialgu linastuma 2014. aasta HÕFFil. Ja siis läks aega. Ja aega. Ja veel aega.

Katsetades kõiksugu postproduktsiooni variante ja visates olematut raha tuulde, sai filmitegijal villand ja nii ta maadles lõpuks terve kümnendi, et oma kireprojekt üksinduses valmis nokitseda, tehes olude sunnil üksi ära kogu mitmekümne inimese postproduktsiooni töö: montaaž, visuaalefektid, color grade, helikujundus, muusika arranžeerimine, orkestratsioon jne. Ja selle sihikindla töö tulemus on… oivaline!

Aastaid HÕFFil žanrifilme endasse haaranud Maran tõepoolest teab, kuidas meelt lahutada ja ta teeb seda paganama hästi, mängides enesekindlalt hea-hea ja nii-halb-et-hea piirimail. Kui teile kõlab hästi kombinatsioon “Texase mootorsaemõrvad”, Monty Python, South Park, Edgar Wright ja… “Les Misérables”, siis “Mootorsaed laulsid“ lööb teid täielikult jalust! Tahes-tahtmata on tegu selle aasta ühe kõige erilisema filmiga.

Ekraanil

DETSEMBER 2024
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus