Nukufilmikogumik “ELU(L)ELU”

Eesti
2017, 53m
Režissöör
Ülo Pikkov, Kadriann Kibus, Sergei Kibus, Riho Unt
Keel
eesti

Kogumik “ELU(L)ELU” koondab kolme filmi, kus nukuanimatsioon kohtub dokumentaalsete lugudega, mänguline tõsisega. Natuke provotseerivalt küsivad need filmid: mis on elu ja mängu ühisosa? Kas elu on mäng? Kuidas tuleb kasuks loomingulisus, kui elus on vaja lahendada olulisi küsimusi või leida oma koht?

Filmid sobivad vaatamiseks kõigile, kuid soovitavalt alates 12. eluaastast.

Kogumikku kuuluvad Ülo Pikkovi dokumentaalne animafilm „Tühi ruum“, Kadriann ja Sergei Kibuse dokumentaalfilm „Nukud ja tootemid“ ning Riho Undi animafilm „Maria ja 7 pöialpoissi“. Kogumik annab võimaluse kinolinal näha Eesti animafilme, mis ringlevad küll festivalidel, kuid kodupublikuni tihti ei jõua. Riho Undi eelmine film „Isand“ võitis rohkelt rahvusvahelisi auhindu ja kandideeris omas kategoorias Oscarile.

Dokumentaalne animafilm „Tühi ruum“ (Ülo Pikkov, pikkus 10 min)

Kümneaastane tüdruk soovis sünnipäevaks koerakutsikat. Pettumus oli suur, kui elusaks kingituseks osutus hoopiski isa, kelle olemasolust tal aimugi polnud. Film jutustab loo ühe mehe ammusest unistusest, mis aitas tal elus püsida ning mis nüüd filmis lõpuks ka täitub.

Animaelementidega dokumentaalfilm „Nukud ja tootemid“ (Kadriann Kibus ja Sergei Kibus, pikkus 30 min)

Mänguasjade abil katsetatakse oma ideaalmina ja unistusi. Mängimisel on kosmoloogiline iseloom, ta on mõistuseülene ja muudab kõik võimalikuks. Unenäoliste kujundite, sürrealismi ja dokumentaalsete lugude abil lahkab film seda, kuidas asjad meid mõjutavad, andes meile võime olla ise kosmiline looja.

Animafilm “Maria ja 7 pöialpoissi” (Riho Unt, pikkus 12 min)

Oma elu kloostrimüüride vahel mööda saatnud vana ja väärikas nunn Maria on otsustanud täita noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu. Maria kardab, et tema unelmate soov võib osutuda patuks.