Ohvitser ja spioon

J'accuse
Prantsusmaa, Itaalia
2019, 2h 12m
Režissöör
Roman Polanski
Osades
Louis Garrel, Jean Dujardin, Emmanuelle Seigner, Melvil Poupaud, Mathieu Amalric
Keel
PRANTSUSE
Subtiitrid
EESTI, VENE

Roman Polanski film “Ohvitser ja spioon” käsitleb kogu Euroopat vapustanud sensatsiooni – Prantsuse ohvitseri Alfred Dreyfusi kuulsat kohtuasja, mis vapustas 19. sajandil kogu Prantsusmaad ja ka Euroopat.

Prantsuse armee kindralstaabi noort andekat ohvitseri Alfred Dreyfusi ootab ees paljutõotav karjäär. Ent 1894. aasta oktoobris purunevad noormehe lootused teenida kodumaad ausalt ja väärikalt, kui teda süüdistatakse riigireetmises ja Saksamaa kasuks spioneerimises. Tema vormikuuelt kistakse pagunid, tema pea kohal murtakse mõõk pooleks. Pärast avalikku häbistamist saadetakse Alfred Dreyfus aastateks Atlandi ookeanis asuvale Kuradisaarele pagendusse.

Skandaalset juhtumit asub uurima salaluure ülem Georges Picquart. Süvenedes pealtnägijate äärmiselt vastukäivatesse tunnistustesse, jõuab kolonel järeldusele, et Dreyfus on süütu ja mõisteti süüdi tähtsate poliitiliste jõudude hoolikalt väljatöötatud plaani järgi. Tõelised spioonid ja reeturid on aga endiselt vabaduses. Georges Picquart mõistab korruptsiooni tohutut ulatust ja asub oma elu ja auga riskides vale ja pettuse ohtlikust labürindist väljapääsu otsima, et seadusevastaselt süüdi mõistetud Dreyfusile saaks osaks õiglus.

Ambitsioonikas ning haarav film tõest, aususest ja väärikusest pälvis Veneetsia filmifestivali žürii eriauhinna. Samuti kandideerib see prantsuse kõige olulisemale filmiauhinnale César 12 kategoorias, sealhulgas parim film.

Ekraanil

Märts 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus