fbpx

Õige asja eest

Do the Right Thing
USA
1989, 2h 0m
Režissöör
Spike Lee
Osades
Danny Aiello, Ossie Davis, Ruby Dee, Richard Edson, Giancarlo Esposito, Spike Lee, Bill Nunn, John Turturro, Joie Lee, Rosie Perez, Samuel L. Jackson
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI

On suvi 1989 ja Brooklyni linnaosas Bedford-Stuyvesant algab aasta palavaim päev. Päike kõrvetab nii, et tahaks igal vabal hetkel duši all käia. Riided liibuvad higiselt keha vastu ja ventilaator on inimese parim sõber. Kõik, mis hinges peidus, ihkab kangesti välja plahvatada, eriti aga pinna all hõõguvad viha ja eelarvamused.

Filmi keskseks paigaks on pitsarestoran, mis on juba aastakümneid kohalike elanike meeliskoht keha kinnitamiseks, kuid kus leiavad aset ka rohkem või vähem teravad sõnavahetused erinevatest rassidest inimeste vahel. Ühelt poolt on Brooklyn rahvaste sulatusahi, teisalt jälle võitleb igaüks oma õiguste eest. Kui ainult itaalia päritolu staaride fotodest koosnev kuulsuste sein jääb silma ühele mustanahalisele, hakkavad pinged eri gruppide vahel järjest enam kruvima.

Spike Lee 30 aasta eest valminud linateos on kõnekas ka tänases päevas. Lavastaja näitab siin oma oskust luua atmosfääri, panna meisterlikult kokku mängima erinevad karakterid ning osutab loomulikult pingetele ühiskonnas, kus ta on üles kasvanud ja jätkuvalt tegutseb. Režissöör astub ise üles näitlejana pitsakuller Mookie rollis, kuid on vaid üks värvikate tegelaste galeriist, kes maalivad eheda pildi Brooklyni argipäevast ja sotsiaalsest ülesehitusest.

Seansid ja piletid
E 24. august 20:30
Osta pilet
Vabu kohti 60
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus