fbpx

Õpetaja ja hulkuv kass

先生と迷い猫
Jaapan
2015, 1h 47m
Režissöör
Yoshihiro Fukagawa
Osades
Kayoko Kishimoto, Kie Kitano, Sayu Kubota
Keel
JAAPANI
Subtiitrid
INGLISE

EST
Kyoichi Morii on pahur pensionile jäänud koolidirektor, kes kaotas oma armastatud abikaasa ja elab nüüd üksi. Ta aina nuriseb ja nähvib ning on aastatega end teistest kohalikest võõrandanud. Morii ainus külaline on hulkuv kass Mie, keda tema abikaasa toitis. Kassid ei meeldi Moriile ja ta kupatab Mie iga kord minema, kui too majja pääseb.

Ühel päeval lõpetab Mie aga külastamise ja see läheb Moriile lõpuks hinge. Algul ta vaid imestab, aga hakkab siis kadunud kassi pärast muretsema ning otsustab teda otsima hakata. Oma seikluse jooksul taastab Morii sidemed oma vanade tuttavatega ning on sunnitud silmitsi seisma sügava kiindumusega, mida ta oma abikaasa vastu tundis ja mille väljendamiseks puudus tal tolle eluajal julgus ja haavatavus.

Film on jaapani keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

Üritus on korraldatud koostöös Jaapani Fondi ja Jaapani Suursaatkonnaga Eestis.

ENG
Kyoichi Morii is a cranky retired headmaster who lost his beloved wife and now lives alone. He’s grumpy and aloof, and over the years has alienated himself from most of the town locals.
Mie, the stray cat his wife used to feed, is Morii’s only regular visitor. Morii doesn’t like cats any more than people, and he chases Mie away each time he sees her.
One day Mie suddenly stops visiting and Morii takes notice. His wonder eventually turns into worry, and he decides to search for the missing cat. Throughout his adventure, Morii reconnects with the people of his past and is forced to confront the deep affection for his wife that he never had the courage or the vulnerability to reveal to her.

The movie is in Japanese with English subtitles.

This event is being organized in cooperation with the Japan Foundation and the Embassy of Japan in Estonia.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus