fbpx

Õpetajate tuba

Das Lehrerzimmer
Saksamaa
2023, 1h 39m
Režissöör
Ilker Çatak
Osades
Leonie Benesch, Leonard Stettnisch, Eva Löbau
Keel
SAKSA
Subtiitrid
EESTI

Carla Nowak (Leonie Benesch) on pühendunud ja idealistlik noor õpetaja oma esimesel töökohal Saksamaa põhikoolis. Ta hea läbisaamine seitsmenda klassi õpilastega pannakse aga proovile, kui koolis leiab aset hulk varguseid ja uurimine viib süüdistuste, raevunud lapsevanemate kahtluste, iseteadlike kolleegide ja vihaste õpilasteni. Carla püüab selles kõiges lepitaja rolli võtta, kuid süsteemi struktuur ja reeglid teevad selle keeruliseks. Mida enam ta üritab asju heastada, seda meeleheitlikumaks ta olukord muutub.

Auhinnatud lavastaja İlker Çataki (“I Was, I Am, I Will Be”) “Õpetajate tuba” on kompromissitu ja nüansirohke film koolist kui ühiskonna mikrokosmosest. Pühendunud noore õpetaja rollis Leonie Benesch (“Valge pael”, “Babylon Berlin”, “80 päevaga ümber maailma”) kehastab paeluvalt idealisti, kes kahe vaenupoole vahele jääb. “Õpetajate tuba” uurib võimudünaamikat, tõde, õiglust, rassismi, austust, tühistamiskultuuri ja laste õigusi, ning näitab, kuidas juurdunud arusaamad inimesi hävitavad.

Teistes tähtsamates rollides astuvad üles Eva Löbau, Michael Klammer. Leo Stettnisch teeb oma filmidebüüdi peamise lapse rollis. Kurjakuulutava õhustikuga pildikeele tagas operaator Judith Kaufmann (“Korsaaž”).

“Õpetajate tuba” peetakse selle aasta üheks parimaks filmiks ja see on juba mitu tähtsat auhinda võitnud. Tegu oli Saksamaa kandidaadiga Oscaritel parima rahvusvahelise filmi auhinnale. Film esilinastus Eestis Pimedate Ööde filmifestivalil festivalide paremiku programmi raames.

Seansid ja piletid
N 18. aprill 18:00
Elektriteater
Osta pilet
Vabu kohti 98
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus