fbpx

Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?
Bosnia ja Hertsegoviina, Austria, Rumeenia, Holland, Saksamaa, Poola, Prantsusmaa, Türgi, Norra
2020, 1h 41m
Režissöör
Jasmila Zbanic
Osades
Jasna Djuricic, Izudin Bajrovic, Boris Ler
Keel
SERBIA-HORVAADI, BOSNIA, INGLISE, HOLLANDI, SERBIA
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Tõsielusündmustel põhinev film räägib loo Aidast (Jasna Ðuričić), keskealisest inglise keele õpetajast ja tõlgist, kes elab koos abikaasa ja kahe pojaga Srebrenica väikelinnas. Kui Serbia sõjavägi linnas kontrolli haarab, põgeneb ta koos oma pere ja kümnete tuhandete tsiviilelanikega ÜRO sõjaväebaasi. Seal saab tema ülesandeks tõlkida ja vahendada läbirääkimistega seotud teavet. Serbia väed eiravad aga ÜRO ultimaatumit ja asuvad tsiviilelanikke kokku koondama. Aida näeb palavikuliselt vaeva, et päästa oma perekond.

“Quo Vadis, Aida?” esilinastus Veneetsia filmifestivalil ning kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscarile. Euroopa Filmiakadeemia pärjas “Quo Vadis, Aida” 2021. aasta parimaks Euroopa filmiks, Jasmila Žbanići parimaks režissööriks ning Jasna Đuričići parimaks naisnäitlejaks.

Põhjaliku lisalugemist ja taustainfot filmi kohta leiab filmiportaali Seventh Row ülevaatest.

Film kandideerib Euroopa kinopubliku auhinnale LUX. Filmi poolt on võimalik hääletada siin. Linastust ning LUX publikuauhinna väljaandmist korraldavad Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, Loov Euroopa MEDIA programm ning Europa Cinemas.

Film linastub üheaegselt kõigis Euroopa Liidu riikides ning seanss on kõigile tasuta. Filmile järgneb videoülekande vahendusel intervjuu filmitegijatega.

 

Ekraanil

MÄRTS 2022
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus