fbpx

Rääkimata lood

Eesti
44m
Subtiitrid
EESTI

“Rääkimata lood” on lühidokumentaalide kogumik. 14 noort, kes lõid 7 lühidokumentaali migratsioonitaustaga inimestest Eestis. Filmid on 5-7min pikad ja räägivad väga erinevaid lugusid – need tutvustavad nii tudengit Nigeeriast, pagulast Iraanist kui Eesti vahetusõpilast Itaalias. Mitme filmide tegevus toimub meie kodulinnas Tartus. “Rääkimata lood” toob rändajate isiklikud kogemused dokumentaalfilmidesse. Lühilood on valminud vabaühenduse PACE eestvedamisel.

 1. “Breiktantsides vabadusse”
  Režissöörid: Alex Tervinsky ja Karoliina Varret. Pikkus 7 minutit.Wissem Jalloul on Tuneesia päritoluga breiktantsija, kes lahkus oma kodumaalt otsidest vabadust oma loomingus ning elus.
 2. “Soolane, vürtsikas, krõmpsuv”
  Režissöörid: Pono Weimer, Helen Vaaks. Pikkus 8 minutit.Tartu ülikooli vilistlane Pono Weimer jagab läbi kimchi osa oma loost rändajana Eestis. Pono räägib selles lühifilmis, kuidas kimchi teda oma kultuuripärandi ja minevikuga seob ning kuidas see aitab tal luua mõtestatud sidemeid oma Eestis oleva kogukonnaga. Kimchi on midagi enamat kui lihtsalt Korea söök, see on muutumise viis.
 3. “Lumepalliga näkku”
  Režissöör: Baran İsmail Ulaş. Pikkus 8 minutit.Dokumentaalfilm räägib Fatihi viimasest päevast Eestis. Fatih on Türgi immigrant, kellele kuulub baar talle armsas Tallinna linnas. Koroonaviiruse piirangud tabavad Fatihi teist korda ja tema äri on peaaegu pankrotis. Nüüd on ta oma majas lukus võlakuhjade ja kahe Türgi sõbraga, kui väljas on karm Põhjamaa pakane. Fatih sai näkku palju lumepalle, kuid ta saab seda üht viimast lõpuks nautida.
 4. “Kodu?”
  Režissöörid: Linda Maria Saar, Maria Naulainen. Pikkus 5 minutit.Dokumentaalfilmis “Kodu?” rullub lahti ühe eesti vahetusõpilase mõttelõng Itaalias. Kaheksa kuu jooksul on võimalik isegi uduses väikelinnas võõrast keelest hoolimata uus kodu ja uus elu luua. Raskem ülesanne on see hiljem maha jätta.
 5. “Kahe kodu vahel”
  Režissöör: Leele Jürjen. Pikkus 4 minutit.Uurimus liikumisest ja rahutusest, kui laps on jagatud kahe lahus elava vanema kodude vahel.
 6. “Vaadake meid”
  Režissöör: Behnam Bakhtiari. Pikkus 5 minutit.Me põgenesime põrgust ja saime viisa paradiisi.
  Lendasime katkiste tiibadega väga visalt.
  Taevas oli sinine ja rahulik.
  Me ärkasime üles.
  Kuid kahjuks ei kuulnud me ärgates oma ema häält.
 7. “Beijde”
  Režissöörid: Darja Dovbõš ja Eduard Emanuel Leahu. Pikkus 6 minutit.Saage tuttavaks Stepheniga! Ta tuli Lääne-Aafrikast, et luua Eestis oma uus kodu, eemal kodust. Film pakub lühiülevaadet tema uude maailma Tallinnas, mis on täis tema armastust muusika vastu, positiivsust ja pühendumist kogukonna kirikule.
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus