fbpx

Rahutud meeled

Nemierīgie prāti
Poola, Läti
2021, 1h 48m
Režissöör
Lauris Ābele, Raitis Ābele
Osades
Toms Aunins, Marcis Lacis, Daniela Vetra, Kristele Pudāne, Roberts Vinovskis
Keel
LÄTI
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

Hulljulge lühifilm „Castratus the Boar“ (2014) kuulutas valjuhäälselt, et vennad Abeled on kohal ja raputavad palju enamat kui üksnes Läti filmitööstust. Oleme kolme vapra, mässulise ja andeka venna lõputu unistuse tunnistajaks. Valmistuge äärmuslikuks ja vastuoluliseks teekonnaks, mida saab kogeda ainult kinos! Loominguline duo Raitis ja Lauris ning visionäärist Marcis kaamera taga filmisid seda haavatud, mürgistavat, patust, kurja ja sensitiivset maailma ilma lõpliku stsenaariumita ning otsisid tõenäoliselt oma esimest mängufilmi mitu pikka produktsioonikuud.

Nende lähedase bipolaarse sõbraga tõesti aset leidnud seiklused inspireerisid suuresti seda kirjeldamatut ja žanre sulandavat dramöödiat, mis räägib igipõlisest vaenust kahe venna vahel. Robert ja Martin ihkavad vabadust ja iseseisvust, valmistudes kaasaegse kunsti näituseks. Unetusest, alkoholist ja narkootikumidest sündinud ideed šokeerivad nii pealtvaatajaid, sõpru kui ka investoreid. Häbistatud Martin põgeneb maailma otsa, Robert aga otsustab ta üles otsida ja tagasi Riiga tuua.

Psühhedeeliline leidlik film üllatab ja hirmutab, provotseerib ning eristab, vapustab ja uimastab šamanismi lummusega ning vabastab sisemisi deemoneid. Midagi nii uljast ja vastuolulist pole Baltimaade filmikunstis seni nähtud. On aeg siseneda vendade Abelede salapärasesse kuubikusse!

Edvinas Pukšta

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus