fbpx

Salakütt + Kertu

“Salakütt” (1977) + “Kertu” (2013)

Kinoõhtule järgneb kohtumine näitlejanna Küllliki Saldrega.

Filmisarja Vanemuise näitlejad kinolinal teisel õhtul on luubi all näitlejanna Külliki Saldre filmirollid, mida on kokku paarikümne ringis.

Avaneb unikaalne võimalus vaadata näitlejanna kõige esimest filmirolli, milleks oli Membi osatäitmine lühifilmis “Salakütt” (24min, 1977, režissöör  Toomas Tahvel), mis oli üks osa toonaste noorte filmitegijate kassetist “Karikakramäng”.

Metsnik Robertile tundub, et tema naine Membi on talle kaugeks jäänud. Ka metskonnas on asjad käest ära – seal leiab aset juba kolmas salaküttimise juhtum. Robert otsustab võtta käsile kohalikud jahimehed,  eriti aga Vambola, kes tema ülemusepositsiooni piisavalt tõsiselt ei võta.

Õhtu põhifilmina aga linastub Ilmar Raagi 2013.aasta film “Kertu” 1h 33min (Anu osas Külliki Saldre, peaosades Ursula Ratasepp ja Mait Malmsten).

Ebatavaline armastuslugu portreteerib ühe pere ja väikese külakogukonna  varjatud suhteid. Tasase loomuga 30-aastane Kertu elu on kulgenud isa hirmuvalitsuse all. Noor naine teeb argliku katse oma elus midagi muuta ja saadab postkaardi Villule, kena välimusega allakäinud külajoodikule.  Peale jaaniõhtut Kertu kaob. Perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse kinnise loomuse tõttu ullikeseks. Lõpuks leitakse ta Villu kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas süüdistab Villut naise ärakasutamises. Mis toimus sel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam, kui keegi arvata oskab.

Kinoõhtule järgneb kohtumine näitlejanna Küllliki Saldrega.

Ekraanil

2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus