fbpx

Shirley

Shirley
USA
2020, 1h 47m
Režissöör
Josephine Decker
Osades
Elisabeth Moss, Michael Stuhlbarg, Odessa Young, Logan Lerman
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI

Õuduskirjanik Shirley Jackson otsib loomeindu uueks teoseks. Selja taga on lugejaid šokeerinud lühiloo “Loterii” (The Lottery, 1948) edu, kuid ees vaid tühi valge leht. Tema ülikooliprofessorist abikaasa Stanley kutsub naise meelehärmiks ja rutiini kehtestamiseks majja elama oma noore abi Fred Nemseri ja tolle värske abikaasa Rose’i. Kujuneb haarav nelinurk, mille igal liikmel on omad ambitsioonid ja saladused. Päevast päeva teineteise kõrval toimetavad Shirley ja Rose leiavad peagi ühise keele, mis sütitab kirjaniku inspiratsiooni ning paneb Rose’i vaatama oma elu uue nurga alt.

Pooledi fantaasiaküllane ja pooleldi tõsieluline draama ei sea eesmärgiks tuua ekraanile faktitäpselt Shirley Jacksoni elu, vaid huvitub loomeinimesest ja tema kujutlustes toimuvast. Filmi keskmes on nii kunstiteose sünd kui tegelaskujude psühholoogilised portreed. Nimiosas särab praeguse aja üks andekamaid näitlejaid Elisabeth Moss.

Režissöör Josephine Decker on seni filmimaailmas tuntust kogunud eksperimentaalsete linateostega (näiteks “Madeline’s Madeline”, 2018). “Shirley” on tema esimene töö kellegi teise käsikirja järgi ja suure filmitööstuse sees tuntud näitlejatega. Ometi pole siin kadunud Deckerile omane stiil, mis julgeb astuda sammu traditsioonidest välja.

Ekraanil

SUVI 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus