fbpx

Superkoomik

Comedy Queen
Rootsi
2022, 1h 33m
Režissöör
Sanna Lenken
Osades
Sigrid Johnson, Oscar Töringe, Ellen Taure
Keel
ROOTSI
Subtiitrid
EESTI, VENE

Südamlik noorte-ja perefilm „Superkoomik” põhineb Rootsi kirjaniku ja psühholoogi Jenny Jägerfeldi ülimenukal samanimelisel romaanil, mis on pälvinud nii laste kui kriitikute heakskiidu ja tõlgitud enam kui 20 keelde.

Filmi peategelane on 12-aastane Sasha, kes peab hakkama saama pärast seda, kui tema ema on endalt elu võtnud. Sasha koostab ellujäämisnimekirja, et mitte olla ema sarnane: ei tohi lugeda raamatuid, hoolitseda ühegi elusolendi eest, tuleb ära lõigata kõik oma juuksed, ja saada superkoomikuks. See viimane, aga võib-olla isegi kõige olulisem punkt peab aitama isal jälle naerda, mida ta ei ole teinud sellest ajast kui…

Kuigi „Superkoomik” tegeleb raskete teemadega, teeb ta seda tundlikult ja lootusrikkalt, näidates, et ka kõige tumedama pilve tagant paistab lõpuks päike. Filmi režissöör Sanna Lenken on öelnud, et tema jaoks ongi filmi peamine sõnum lootus. Lastega surmast ja leinast rääkimine võib olla keeruline, aga „Superkoomik” saab sellega suurepäraselt hakkama sidudes omavahel traagikat ja koomikat ja näidates, et kõige tähtsam on, et me ei jääks raskete tunnetega üksi.

Film esilinastus 72. Berliini filmifestivalil, kus võitis prestiižika kristallkaru auhinna (Crystal Bear for Best Film Generation Kplus valdkonnas). Chicago rahvusvahelisel lastefilmide festivalil võideti kaks auhinda: professionaalse žürii kategoorias parima mängufilmi tiitel (Best Live-Action Feature, Professional Jury) ja nooržürii kategoorias mängufilmide 2. koht (Best Live-Action Feature 2nd Prize, Youth Jury Award). Rootsi filmiauhindadel (Guldbagge 2023) tunnustati peaosatäitjat Sigrid Johnsonit aga parima naisnäitleja tiitliga. Hiljuti 2022. aastal nomineeriti film ka Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku auhinnale (YAA).

Soovitatav vanus: 10+

7. mail järgneb linastusele vestlus koolipsühholoog Maili Tireliga!

Ekraanil

APRILL 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus