fbpx

Surma hinda küsi surnutelt

Eesti
1977, 1h 16m
Režissöör
Kaljo Kiisk
Osades
Juozas Kisielius, Gediminas Girdvainis, Maria Klenskaja, Enn Kraam, Paul Laasik, Elle Kull, Mari Lill, Kalju Komissarov, Mikk Mikiver
Keel
EESTI

Tänavu 3. detsembril oleks Kaljo Kiisk saanud 95-aastaseks. Tema viljaka filmiloome seast toome vanameistri sünnipäeval ekraanile tummise linateose “Surma hinda küsi surnutelt”.

1977. aastal valminud film käsitleb aateliste kommunistide saatust peale 1924. aasta detsembrimässu Eesti Vabariigis. Üks nende juhtidest, Anton Sommer võetakse kinni ja antakse sõjakohtu alla. Intelligentne ja põhimõttekindel mees vaikib ülekuulamistel, sest leiab, et ennast süüdistuste eest kaitsta on ebaväärikas. Võimukandjad püüavad teda sundida tunnistama revolutsionääride kaotust, kuid Sommerile on au tähtsam elust ja tema arvates pole võitlus veel sugugi lõppenud. Samal ajal püüavad Sommeri mõttekaaslased vabaduses meest päästa ning otsida oma tegevusele uut hingamist hetkel, mil see näib lootusetu. Erinevaid filosoofiaid ja vaatenurki paeluvalt esitlev film kutsub vaatajat kaasa mõtlema ning heidab kõrvale mustvalge maailmapildi, et näidata elu tema pooltoonides.

Lisaks Kaljo Kiisa lavastajatööle väärivad esile tõstmist Mati Undi stsenaarium, Jüri Sillarti operaatoritöö, Tõnu Virve kunstnikutöö ning Lepo Sumera helilooming.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus