fbpx

Tähtede poole

蓝色列车
Hiina
2019, 2h 26m
Režissöör
Dalei Zhang
Osades
Liang Jingdong, Hai Qing, Zhang Ninghao, Huang Lili, Li Nan
Keel
HIINA
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Zhang Dalei kauaoodatud teine mängufilm „Tähtede poole“ on ainulaadne taies, mis tõestab režissööri positsiooni ühe kõige originaalsema ja loovama filmitegijana kaasaegse Hiina kinokunsti keerulisel maastikul.

Ehkki filmi tegevus leiab aset 1990ndatel Venemaa ja Hiina vahel asuvas linnas, on lugu pealtnäha sõltumatu ajast ja ruumist, kirjeldades arhetüüpseid tegelasi, kes hõljuvad kinematograafiliste fantaasiate kuningriigis, kus faktidele eelistatakse kujuteldavat õhkkonda.

Omapärane atmosfäär, napp dialoog ja sugestiivsed laulud, paigutatud rabavalt visuaalsesse olustikku, avavad mängleva kergusega vaataja ees loo Ma Biaost: mehest, kes on vangis karistust kandnud ja tuleb nüüd otsima Karinnat, naist, keda ta armastas ja armastab praegugi. Ta ei leia oma südamedaami, kuid näeb tema jooni kõigis teistes naistes, isegi kohaliku poe leivamüüjas.

Wei ja Xixi, noorpaar, kellega ta kohtub autoremonditöökohas, meenutavad mehele tema suhet Karinnaga. Kui Weil tekib konflikt kohaliku gangsteriga, üritab Ma Biao takistada noormeest tegemast samu vigu, mida tema omal ajal tegi. Kuid minevik tuleb taas teda kummitama, nagu ka tabamatu kujutluspilt Karinnast.

Giovanna Fulvi

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus