Täht on sündinud

A Star Is Born
USA
2018, 2h 15m
Režissöör
Bradley Cooper
Osades
Sam Elliott, Bradley Cooper, Lady Gaga, Michael Harney
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, vene

Traagilise armastusloo uusversioonis mängib Bradley Cooper kogenud muusikut Jackson Mayne’i, kes avastab majanduslikes raskustes rabeleva artisti Ally (Lady Gaga) ja armub temasse. Jackson tirib Ally, kes on juba loobumas oma unistusest kord lauljaks saada, rambivalgusesse. See on armastuslugu kahe elule eri moel suunda otsiva inimese vahel, aga ka kuulsaks saamise ja raskuste ületamise lugu, kust ei puudu tõsisemad teemad.

Lady Gaga esitab selles linateoses koos Cooperi, Lukas Nelsoni, Jason Isbelli ja Mark Ronsoniga loodud originaalloomingut. Kõik laulud on salvestatud otse lavalt. Lady Gaga mängib oma esimest peaosa. Cooperi jaoks on see ühtlasi ka lavastajadebüüdiks.

Bradley Cooperi ja Eric Rothi kirjutatud stsenaarium põhineb Moss Harti (1954), Gregory Dunne’i ja Joan Didioni (1976) stsenaariumidel ning William Wellmani ja Robert Carsoni romaanil.

Seanss toimub koostöös Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Seltsiga. Filmile järgneb vestlusring, milles räägime kogemusnõustajate Kaire Miljaniga ja Evelyn Vambiga  sõltlase aitamisest ja kaassõltuvusest.

Üritus kuulub Tartu Tudengipäevad: Kevad 2019 kavva. Vaata lähemalt www.studentdays.ee. // The event is part of the Tartu Student Days: Spring 2019 festival. For more information go to www.studentdays.ee.