fbpx

Tumaan

Tooman
Iraan
2019, 2h 15m
Režissöör
Morteza Farshbaf
Osades
Mir Saied Molavian, Mojtaba Pirzadeh, Pardis Ahmadieh, Iman Sayad Borhani, Hamed Nejabat
Keel
FARSI
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

„Tooman“ pakub peadpööritavalt pinevat märulit, tuues vaatajani loo kahest parimast sõbrast, Azizist ja Davoodist, kes töötavad piimatehases, kuid pagevad FIFAt mängides igal võimalikul hetkel ümbritseva elu rusutusest.

Tänu meeste osavusele on FIFA ka võimalus vaesusest pääsetee leidmiseks, sest selles mängus võidetud panused ületavad mitmekordselt nende aastapalka. Lisaks oskustele ja nutikustele tuleb võidutasu teenimise nimel pidevalt uute panustega riskida ning saadud raha taas mängu panna. FIFA on vaid algus pimestavas võidujooksus ratsa rikkaks saada. Meeste sõpruskonnast kujuneb välja professionaalne meeskond, kelle hobist saab igapäevane töö, aga märkamatult tekib ka hasartmängusõltuvus. Selles suletud ringis on vaid aja küsimus, mil mängu tuleb panna peresuhted, sõprade usaldus ning iseenda elu.

„Tooman“ analüüsib teravalt raha pimestavat võimu ja samas võimatust selleta elada, tehes seda dramaturgilise võidujoovastuse võtmes, mida paratamatult saadab kaotuse mõru maik. Filmi stsenarist ja režissöör Morteza Farshbaf annab meisterliku süžeega edasi suuremat mõtet inimese põhiolemusest ja fundamentaalsetest vajadustest. Lisaks süžee pealiinile mitmete sügavuti lõikuvate allteemadega välja arendatud draama võtab eepilise mõõtme, kuid suudab seejuures säilitada tempot ja haaravust.

Elise Eimre

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus