fbpx

Ümberkujundatud mood

Refashioned
Hong Kong
2021, 1h 24m
Režissöör
Joanna Bowers
Keel
INGLISE

“ReFashioned” jälgib kolme ettevõtliku uuendaja lugusid, kes astuvad samme, et motiveerida moetööstust erinevate raskustega silmitsi seistes arenema.

Edwin Keh ja tema HKRITA teadlaste meeskond on välja töötanud radikaalsed uued tehnoloogiad, mis võimaldavad segatud tekstiile esmakordselt jälle ringlusse võtta. Nüüd pingutavad selle nimel, et oma uuendused tööstuslikus mastaabis ellu kutsuda. Kui nad selle uudse tehnoloogia suudavad tööle panna, on neil õnnestunud luua tarbijatele suunatud lahendus, mille eesmärk on inspireerida järgmist põlvkonda oma riideid uuesti ringlusse võtma ja ka moetööstuses potentsiaalselt revolutsiooni teha.

Emadusest innustust saanud endine moeostja Sarah Garner lõi veebiplatvormi Retykle, mis müüb kvaliteetseid kasutatud lasterõivaid. Turul, kus kasutatud rõivaid on traditsiooniliselt välditud, peab Sarah ületama iganenud mõtteviisi, et jõuda tarbijateni ja saavutada ärilist edu. Tehnoloogiaettevõtte mittetehnilise asutajana on ta otsustanud palgata sobiva CTO, kes aitaks ettevõttel laieneda ja siseneda uutele turgudele, kuid ta peab tegema keerulise otsuse, kui otsing ebaõnnestub ja kaalul on firma tulevik.

Eric Swinton on mures, et me upume omaenda prügisse. Eelmises töökohas avastas ta, kui palju ühekordselt kasutatavat plasti läheb otse prügilasse ning ta asutas sotsiaalse ettevõtte Vcycle. Organisatsiooni eesmärk on tegeleda samaaegselt Hongkongi plastijäätmete ja sotsiaalsete probleemidega, makstes eakatele prügikorjajatele õiglast palka, et nad koguksid plastpudeleid, et neid PET-kangaks ümber töödelda. Eric alustab optimistlikult ülelinnalist kampaaniat kümne tonni plastpudelite kogumiseks, kuid teda vaevavad rahalised ja logistilised probleemid, mis muudavad eesmärgini jõudmise keeruliseks.

Tekstiilitööstuses on väga palju probleeme, kuid selles dokumentaalis esitletakse ka mitmeid lahendusi, mis meie tuleviku rohelisemaks võiksid muuta.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus