fbpx

Uued nuku- ja joonisfilmid

2019, 2h 0m

Linastuvad uhiuued kodumaised nuku- ja joonisfilmid.

ARMASTUSEST, rež Girlin Bassovskaja, nukufilm
​Mees ja naine on juba aastaid abielus olnud. Kõik on talumatult tavaline ja lämmatavalt rutiinne nende armastuse katedraalis.
Midagi peab muutuma.
Kahe inimese vaheline ja nende sees olev valulik tühjus tuleb täita armastusega, sest teisiti on võimatu edasi elada.
Kas nad tunnevad ära, et nende kooselu ei ole juhus, vaid jumala plaan?

KOSMONAUT, rež Kaspar Jancis, joonisfilm
Vana Kosmonaut elab oma paneelmaja korteris samasugust elu nagu nooruspäevadel kosmosejaamas. Ta sooritab endiselt kangelaslikke missioone ja igatseb oma koduplaneedile jäänud lähedasi. Lähedastel on olukorrast teistsugune arusaam. Kas vanainimene on võimeline ühiskonnas kehtivate normidega toime tulema? Kosmonaut jääb kosmonaudiks. Lõpuni.

TALV VIHMAMETSAS, rež Anu-Laura Tuttelberg, nukufilm
Mehhiko ja Peruu troopilistes vihmametsades üles võetud film jäädvustab elu ja surma lõputu tantsu maagiliste portselanolendite – loomade, lindude, putukate ja lillede – igapäevase elu toimingute läbi. Aeg kulgeb siin kummaliselt ja liigub ootamatu kiirusega. Üllatavalt koos kulgevast päikesevalguse muutumisest, kiirelt mööduvast ajast ja sujuvalt animeeruvatest tegelastest moodustub siin poeetiline maailm, mis tuletab meile meelde meie enda elu materiaalsust ja maagiat.

ORPHEUS, rež Priit Tender, joonisfilm
Orpheuse muusikast joobuvad kõik – isegi loomad ja taimed. Tema laul suudab ka oma kadunud kallima, Euredike, allilmast tagasi tuua. Ainsaks tingimuseks on, et Orpheus ei tohi enne elavate maale jõudmist tagasi vaadata, et näha kas tema armastatu talle ikka järgneb.

TIIVAD, rež Riho Unt, nukufilm
Leiutaja Jaan Tatika lennukad unistused taevalaotusse tõusta on saamas reaalsuseks, kui temaga liitub sajanditevanune Leonardo da Vinci vaim.
Pilvepiirile, sinna, kus kohtuvad unistused ja reaalsus, suundub tiivulise olendina aga hoopis Jaani naine Liisa, kes hullumeelsuse ja geniaalsuse kõrval oli jäetud unustusse.

Ekraanil

DETSEMBER 2019
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus