fbpx

Vaal

The Whale
USA
2022, 1h 57m
Režissöör
Darren Aronofsky
Osades
Brendan Fraser, Sadie Sink, Ty Simpkins
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI, VENE

Juba praeguseks on selge, kelle päralt on käesoleva filmiaasta kõige muljetavaldavam comeback: pärast aastatepikkust vaikelu on Brendan Fraser tagasi rolliga, mis kujuneb kahtlemata tema senise karjääri suurimaks väljakutseks.

Alati intrigeeriva lavastaja Darren Aronofsky uues filmis kehastab Fraser loova kirjutamise õppejõudu Charliet, kelle veebikaamera on zoom-tundide ajal „pildituna“ püsinud kauem, kui keegi mäletada suudab. Keegi ei oska aimata, et Charlie kaamerarikke tegelikuks põhjuseks on tema välimus: pärast oma kallima surma kõigele käega löönud Charlie kaalub oma 300 kilo ja tema süda on üles ütlemas. Mees aga keeldub haiglasse minemast, seda tema sõbra ja põetaja Lizi (esmaklassiline Hong Chau, kes särab ka teises festivali linaloos „Menüü“) suureks meelehärmiks.

Aimates, et tal pole enam palju aega jäänud, püüab Charlie soojendada üles suhet oma mässumeelse tütrega (Sadie Sink), kes pole siiani isale andestanud seda, et too pärast oma elu armastuse leidmist otsustas naise ja lapse hüljata…

Samuel D. Hunteri näidendil põhinev linalugu ühendab endas armastuse, leina, viha ja käänulise tee mõistmiseni.

(Timo Diener)

Ekraanil

VEEBRUAR 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus