fbpx

Vabadust ei saa peatada

You Can't Ban Freedom
Saksamaa, Poola
2014, 1h 23m
Režissöör
Inga Lizengevic
Keel
VALGEVENE, VENE, SAKSA
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

Valgevenes üle kuu aja vältava pingelise olukorra taustal toob Elektriteater ekraanile viie aasta eest valminud dokumentaalfilmi karismaatilisest Valgevene muusikust ja lauljast Lavon Volskist. Valgevenelaste enesteadvus on vahepeal kõvasti kasvanud, ent film on endiselt vägagi kõnekas ka tänasel päeval.

Opositsiooni mahasurumine, poliitiliste oponentide vangistamine, meelevaldne õiglus, jõhker politseivägivald, surmanuhtlus, naasmine Stalini ajastusse – A. Lukašenko on riiki valitsenud 20 aastat. Valgevene diktatuuri keskel on olnud vaid vähestel julgust avalikkuse poole pöörduda. Lavon Volski on üks neist. Valgevenes pole avalikud esinemised tema jaoks pikka aega olnud võimalikud, kuid Volski suhtub olukorda loovalt. Film näitab tema punkrokkbändi Krambambulya esinemisi ning muusikute ja nende fännide igapäevaelu. Läbi selle heidab film pilgu tänapäevasele Valgevene ühiskonnale.

Pärast seanssi toimub Skype’i vahendusel vestlus filmi autoriga. Linastus on tasuta, ent turvalisuse tagamiseks palume enda osalemine registreerida lingil: https://forms.gle/ttCmNpQcUc3PDjiW7.

Režissöörist

Inga Lizengevic sündis Venemaal ning kasvas üles Valgevenes, Ukrainas ja Venemaal. Ta õppis teatrit Valgevenemaal asuvas Minski Kunstiakadeemias ja Berliini HU-s ja FU-s. Ta töötab Berliinis teatrilavastajana. Inga reisib tihti Valgevene ja Euroopa vahet ning hoiab oma kodumaal toimuval pingsalt silma peal. Tema vaatepunkt on Valgevene ja Euroopa väljavaadete segu ning seega mõjub film inimestele mõlemal pool piiri.

Seansid ja piletid
Täna 20:00

Skype'i vestlus filmitegijaga

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus