fbpx

Viimased Nova vihmavarjud

Viimased Nova vihmavarjud
Eesti
2017
Režissöör
Helen Woolston, Evgeniia Golikova, Teele Strauss, Terje Henk, Aggie Pak Yee Lee, Nicolás Petelski, Sander Joon, Aili Allas, Anne Mirjam Kraav, Jüri Lääs, Katariina Aule, Katarina Skott, Leore Klyszejko, Liisi Grünberg, Ottomar Sukko, Silvia Raist

EKA animatsiooniosakonna värsked lõpufilmid!

Taaskord on EKA animatsiooniosakonnas valminud laiahaardeline valik lühianimafilme, mis kõik leiavad esmakordselt tee publiku ette suurele ekraanile.

Suure osa filmivalikust moodustavad värsked bakalaureuse- ja magistritaseme lõpufilmid. Priit ja Olga Pärna juhendamisel on valminud noorte animameistrite käte all seekord kokku 22 animafilmi, kogupikkusega üks tund. Filmides on esindatud eri tehnikad ning loomulikult on iga teos tegija nägu ja erineva lähenemisega.

Eesti Kunstiakadeemias loodi 2006. aastal animatsiooniosakond ning sama aasta sügisel alustasid õpinguid esimesed bakalaureusetudengid ja 2007. aastal esimesed magistrandid. Õppekava põhieesmärk on koolitada rahvusvaheliselt edukaid teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskustega animafilmi loojaid ning anda seeläbi panus animatsiooni kui kunstivormi globaalsesse arengusse ning kinnistada Eesti kui tugeva animakoolkonnaga riigi mainet rahvusvahelisel kultuurimaastikul.

Tegemist on väikse hüvastijätuga Balti Filmi- ja Meediakooli Nova majaga ja viimaste seal valminud filmidega, sest animatsiooniosakond kolib uuest õppeaastast Lembitu tänavale EKA vabade kunstide teaduskonna juurde.

Magistrandid: Helen Woolston, Evgeniia Golikova, Teele Strauss, Terje Henk, Aggie Pak Yee Lee, Nicolás Petelski, Sander Joon

Bakalaureus: Aili Allas, Anne Mirjam Kraav, Jüri Lääs, Katariina Aule, Katarina Skott, Leore Klyszejko, Liisi Grünberg, Ottomar Sukko ja Silvia Raist.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus