Viletsad värsid

Rossz versek
Ungari
2018, 1h 34m
Režissöör
Gábor Reisz
Osades
Gábor Reisz, Katica Nagy, Zsolt Kovács, Katalin Takács, Donát Seres
Keel
ungari
Subtiitrid
eesti, inglise

Multitalent Gábor Reiszil on head närvid. Filmikunst on täis nimesid, kes pole suutnud pärast edukat debüütfilmi enam midagi korda saata. Selle ungari autori esimese filmi „For Some Inexplicable Reason“ võtsid soojalt vastu nii spetsialistid kui ka veel suuremad asjatundjad – nimelt publik. Tema teise filmi puhul saame tõdeda, et Gáborilt on jälle tulnud täistabamus.

Tamás on 33-aastane ja tema hing on katki, sest tema suur armastus Anna annab talle teada lahkuminekust. Suures enesehaletsuses hakkab Tamás otsima iseendast vastust küsimusele, kas armastus on olemas vaid siis, kui seda pole. Eneseanalüüs viib ta mälupiltides tagasi lapsepõlve ja teismeikka ning talle hakkab vähehaaval selgeks saama, miks inimesed on nii segased, nagu nad on.

Sisututvustuse põhjal võib jääda mulje, et tegu on kurvameelse filmiga, tegelikult on aga asi vastupidi – film on lõbus, täis fantaasiarohkeid pöördeid ja ootamatusi. Kehvades filmides räägitakse tavaliselt tunnetest – need filmid on nagu halvad luuletused. Selle filmi autoril on hea oskus näidata eelkõige neid tundeid. Film armastusest sobib kindlasti meestele, sest siin  on palju iseenda äratundmist. Autorifilm sellest, et kõik me oleme pärit lapsepõlvest.

Oma esimese diplomiga võiks Gábor õpetada koolis lapsi õigesti hüppama või jooksma. Filmikooli diplomiga õpetab ta meid filmilikult mõtlema ja vaatama.

Mihkel Möölman