fbpx

Virvatuli

Fogo-Fátuo
Portugal, Prantsusmaa
2022, 1h 7m
Režissöör
João Pedro Rodrigues
Osades
Mauro Costa, André Cabral, Joel Branco
Keel
PORTUGALI, INGLISE
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Kuningas Alfredo meenutab oma surivoodil olles imekaunist noorusaega. Printsi saatus oli perekonnal paika pandud, kuid noormehe unistuseks oli saada tuletõrjujaks. Ei uskunud sellesse konservatiivsed vanemad, karm tuletõrjekomando ülem ega ka tulevased kolleegid. Kohtumine Afonsoga, kelle ülesandeks saab Alfredost tõeline tuletõrjuja koolitada, avab noormeeste elus uue, kirge ja armastust tulvil peatüki. Muusikalises fantaasiakomöödias vastanduvad säravblond sinisilmne Alfredo ja tumedanahaline Afonso, kombekas kuninglik perekond ja vabameelsed päästjad, justkui jõulukalendri jaoks poseerivad napis riietuses nõtked ja sitked kehad ning imposantselt jõulised kujud. Ja kõike seda serveeritakse laulu ja tantsuga!

 

Film kandideerib 2023. aasta LUXi publikuauhinnale, mille hääletamisest saad osa võtta ka sina!

LUXi publikuauhinna finalistideks on valitud viis filmi. Kutsume sind nähtud filme hindama! Hinnata tuleb viiepalliskaalal: viis tärni = suurepärane, üks tärn = vilets.
Filme saab hinnata kuni 12. juunini 2023.

Auhinna üks eesmärk on poliitikat kodanikele lähemale tuua. Seepärast antakse võidufilmi valimisel oluline roll Euroopa kinosõpradele, kes saavad oma lemmikute poolt hääletada.

Kõigi hääletajate vahel loositakse välja 10 reisi Strasbourgi LUX auhindade väljakuulutamisele 14. juunil. Rohkem infot all lingilt.

Vaata, hinda võida. luxaward.eu/et/

Ekraanil

VEEBRUAR 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus