fbpx
22. jaanuar 2021

“Ankeet”, külas Aljona Suržikova

Eesti
2020, 1h 30m
Režissöör
Aljona Suržikova
Keel
VENE, EESTI
Subtiitrid
EESTI, VENE, INGLISE

22. jaanuaril käis publikuga kohtumas dokumentalist Aljona Suržikova, kes on tänaseks teinud üle tosina dokukentaali sotsiaalselt põletavatel teemadel. Nagu ta ise on öelnud, siis kui filmi tegemata olla ei saa, siis tuleb seda teha! Ja tema ei saa olla ilma dokumentaalideta.

Aljona Suržikova uus dokk “Ankeet” sai alguse kooliaegse “salmiku” taasavastamisest. See vana kaustik oli toona justkui analoog-sotsiaalmeedia, nn sovjetiaegne Facebook, kuhu Aljona sõbrad ankeedile vastates jagasid oma mõtteid, tundeid ja unistusi. Millise märgi jättis noorte eludele 90ndate ajastu vaim? Miks pudenesid osad neist mööda laia maailma laiali? Kuidas defineerivad oma kodu, õnne ja armastust tänasel päeval? Nendele küsimustele pakkus vastuseid nii film ise, kui ka hilisem arutelu filmitegija ja publiku vahel.

P.S. Kinosaalis tuli jutuks, et lisaks filmiprojektidele on Aljonal praegu käsil telesari “Edulood”. 43-minutilised osad portreteerivad edukaid ja omal alal silmapaistvaid Eesti inimesi, kelle emakeeleks on vene keel. Saate eelmist hooaega saab järelvaadata siin: jupiter.err.ee/1110388/edulood.

Küsimusi esitas Evelina Nõmme. Pilti tegi Evelin Lumi.

kuula

“Ankeet”, külas Aljona Suržikova
00:00