fbpx
7. detsember 2022

“Hipodroom”, külas Vladimir Loginov

Hipodroom
Eesti
2021, 1h 25m
Režissöör
Vladimir Loginov
Keel
EESTI, VENE
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Kolmapäeval linastus meie juures Vladimir Loginovi uus dokumentaalfilm “Hipodroom”, millele järgnes vestlus režissööriga.

Film jälgib viie aasta jooksul inimesi, hobuseid ja elu, mis on otsekui tardunud selles kunagi sündmustest tulvil paigas.
Oli 1923. aasta 25. november, kui Tallinna Hipodroom oma uksed Eestimaa pealinna südames publikule avas. Hipodroom peibutas külastajaid kihlvedude ja võiduajamistega ning võimalusega oma õnn totalisaatoril proovile panna. Tallinna Hipodroom oli üks suuremaid Baltimaades ja saavutas uskumatu populaarsuse, kuid alanud sõda lõhkus igapäevase idülli. Hävines restoran ja tulekahjus läksid kaduma ka tribüün ja kontorihoone. Majesteetlikust hipodroomist jäi püsti vaid üksik hobusetall. Kuid selle ainulaadse koha tulevik ja saatus on nukker. Tänane linnaplaneering lõpetab maailmasõja ja kolm riigivõimu üle elanud hipodroomi eksistentsi. Samm sammult on tallid tühjenenud. Üksteise järel suletakse uksi. Hipodroomi asemele kerkivad mõne aja pärast korterelamud…

Vestlust modereeris Henri Kõiv.

Pildistas Linda Maria Saar.

kuula

Hipodroom
00:00