fbpx

Kino ja covid

Hea kinokülastaja!

Ärevad ajad ühiskonnas jätkuvad. Meil on hea meel, et saame jätkata sinuni filmielamuste toomist. Selleks on meil vaja abi ka sinult. Kõigile meeldiva ja turvalise kinokülastuse saame tagada koos.

Lühidalt, palume sinult sel sügisel kahte asja:

Tule kinno vaid juhul kui sul on…

⦁ kaasas korrektne vaktsiinipass –  vaktsineerimiskuur lõpetatud, 2/2-st või 1/1-st doosi;

⦁ läbipõdemise tõend – kuni 6 kuud peale läbipõdemist.

Palun jää koju kui sul…

ei ole ette näidata ühtegi ülaltoodud COVID-tõendit QR koodiga;

ei ole hetkel hea enesetunne ja tunned, et külmetus on kallal.

Kahjuks me ei saa teha ülaltoodud reeglitele erandit. See võib kõlada karmilt, aga praegu on ka karmid ajad. Loodame, et mõistad.

Kõige aktuaalsema info valitsuse piirangutest kultuurisündmustele leiad kultuuriministeeriumi lehelt.

 

KKK: Korduma Kippuvad Küsimused

Kuidas kino praegu toimib?

Suures plaanis toimib Elektriteater ikka sarnaselt: 2-3 head filmi igal õhtul. Pista koroonatõend taskuse ja tule filmielamust nautima 🙂 Kinokassa on avatud pool tundi enne seanssi.

Kas kinno tulekuks on vajalik koroonapass?

Jah. See tähendab, et sul on vaktsineerimiskuur lõpetatud (mõlemad doosid) või COVID-19 läbipõdemisest on möödunud kuni kuus kuud.

Enda koroonapassi (vahel öeldakse sama asja kohta ka immuniseerimise tõendi või COVID-tõend) saad luua ja trükkida siin: www.digilugu.ee/login.

Kes, kus ja millal mult koroonapassi küsib?

Seda teeb mõni meie toredatest kino vabatahtlikest, kes tervitab sind kino fuajees.

Kinno jõudes sea valmis enda COVID-tõend ja ostetud kinopilet. Uksest sisse astudes näita vabatahtlikule COVID-tõendil olevat QR-kood. Tema skännib telefoni ekraanil või paberil olevat QR- koodi.

Seejärel võta lahti kinopilet ja näita seda. Kui kavatsed osta kinopileti kohapeal, siis suundu peale COVID-tõendi näitamist kinokassase.

Tõendit ei pea esitama alla 18-aastased.

Miks üldse peab koroonapassi näitama?

Selleks, et vältida koroonaviiruse laiemat levikut ning 26.augustil 2021 EV valitsuse kehtestatud korralduse alusel. Selle alusel peavad kõik kultuurisündmustel osalejad esitama COVID-19 tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta. Valitsuse kehtiva korraldusega saab tutvuda siin.

Mis siis, kui…

  • … jäin ootamatult haigeks. Kui tunned end tõbiselt, siis palun püsi kodus. Kino ostab su pileti tagasi. Võta enne seanssi ühendust meili teel info@elektriteater.ee. 
  • … mul on vaktsiinipass autos/kodus/kadunud või telefon tühi. Nakkusohutuse tõestamine on iga külastaja enda kohustus. Kahjuks ei saa me sind sellisel juhul kinno lubada. 
  • … olen saanud esimese doosi vaktsiini. Passis on kirjas “üks doos kahest”. Kas tohin tulla kinno? Kinno tulles peab olema vaktsineerimiskuur lõpetatud ehk tõendi väljal “manustamise kordsus” kirjas “kaks doosi kahest” või “üks doos ühest”. Selle reegli on kehtestanud vabariigi valitsus. Ootame sind kinno tagasi, kui oled saanud teise doosi. 
  • … mul ei ole veel koroonapassi. Kuidas selle saan? Juhise enda koroonapassi loomiseks ja välja trükkimiseks leiad siit: www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/covid-digitoend. Kui vajad passi tegemisel ja välja trükkimisel abi, siis pöördu palun raamatukokku või Tartu turismipunkti (Raekoja plats 1a).

Kas kohapeal saab teha kiirtesti?

Ei saa. Alates 25. oktoobrist kehtima hakanud valitsuse määruse järgi ei ole testi alusel kultuurisündmuste külastamine enam lubatud. See tähendab, et kino külastamiseks on vaja vaktsineerimistõendit või läbipõdemise tõendit. Enam ei kehti kino külastamiseks ka laboris tehtud kiiresti tulemus.

Kas kinos tuleb praegu kanda maski?

See ei ole kohustuslik, kuid on igati teretulnud. Valitsuse ja terviseameti poolt lausa väga soovitatud. Tule enda maskiga või võta endale meditsiiniline mask kinost. Need on tasuta saadaval kohvikulaual või kassas.

Kuidas saan kaasa aidata kino toimimisele?

Kõige olulisem: palun tule kinno tervena. Hoia kinos viisakat vahet. Pese sagedasti käsi. Vahepealsel ajal kasuta desinfitseerimisvahendit.

Mis on kinos alates koroonaajast teisiti?
Esiteks: kinosaalis on nüüd nummerdatud istekohad. Teiseks: vabad istekohad paiknevad maleruudustikus. Kolmandaks: 120-st istekohast müüme ainult 80 piletit, et saalis oleks rohkem ruumi ja õhku. 

Ehk kui sa pole viimase 1,5 aasta jooksul kinno sattunud, siis need on põhilised uuendused.

Mul on mure või küsimus, millele ei saanud vastust. Mida teha?

Arutame seda koos ja võimalusel proovime leida lahenduse. Kirjuta meile või helista +372 58 877 807.

Turvalist kinokülastust ja head filmielamust!